جستجو
همبرگر

توضیح کلی همبرگر

سلام امروز اومدیدم تا در مورد یک ساندویچ فست فودی صحبت کنیم غذایی پر طرفدار در جهان است این غذا با گوشت گاو درست میشه که به صورت سرخ کرده یا کبابی پخته می شود

در این ساندویچ  کاهو،پنیر،گوجه،خیارشور،سیب زمینی و قارچ نرکیب میشه که یک ساندویچ فست فودی عالی هست که طعم بسیار خوبی دارد این غذا که تو آمریکا و آلمان طرفداران زیادی دارد.

روش پخت در ایران

در  ایران علاوه بر گوشت گاو از گوشت گوساله و گوسفند هم در ایران استفاده میشود و در ایران به ووش هایی دیگر هم پخت می شود مثل همبرگر ذغالی که روی ذغال پخته می شود و یا همبرگر تنوری که همبرگر را درون تنور فرستاده و پس از پخت لای نان میرود تا سرو شود. در ایران این ساندویچ با ترکیب قارچ و پنیر هم پخته میشود.

سس هایی که با این ساندویچ سرو میشه چیست ؟

در کنار این ساندویچ خوشمزه سس هایی که سرو میشه سس هایی مانند سس خردل ، سس مایونز ، سس کچاپ و سس پنیر با این غذای خوشمزه سرو میشود.

پنیر چیز برگر چیست؟

پنیری که روی چیز برگر می گذارند پنیر بوترکیزه هست که با قارچ هم ترکیب می شود.

اصالت این ساندویچ

این ساندویچ اصالتا بر می گرده به شهر هامبورگ آلمان که اولین بار این ترکیب در آلمان درست و پخته می شود و کلمه همبرگر هم برگرفته از شهر هامبورگ است.

همبرگر

روز جهانی همبرگر

28 می روز جهانی همبرگر است در این روز مردم همبرگر درسن میکنند و میخورند و این روز را جشن میگیرند.

اولین ساندویچ در ایران

اولین بار در ایران اوایل سال 1340 در ایران عرضه شد در ایران همراه با یم بطری نوشابه و یک پاکت سیب زمینی در میان مردم ایران محبوب شده بود.

برند های معروف جهانی

برند های معروفی که در جهان وجود دارد که در امریکا و بیشتر در کشور هایی اروپایی وجود دارد از جمله کی اف سی ،  مک دونالد ، برگر کینگ .

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.