جستجو
ماینکرافت

معرفی کلی بازی ماینکرافت

سلام خدمت همه دوستان عزیز امروز اومدیم تا در مورد بازی پرطرفدار ماینکرافت صحبت کنیم و این بازی رو کاملا بررسی کنیم. پس تا اخر این مقاله همراه ما باشید.

این بازی یکی از پرطرفدارترین و سرگرم کننده ترین بازی های جهان است که توسط استدیو بازی سازی موجانگ ساخته شده است که در انتشار اولیه در نسخه ویندوز و اندروید منتشر شد این نسخه اولیه در سال 2009 تحت عنوان آلفا منتشر شد بعد از آپدیت های مختلف روی نسخه آلفا در سال 2011 نسخه اصلی برای ویندوز/اندروید/آی او اس منتشر شد و برای ایکس باکس 360 هم منتشر شد. همه ی نسخه ها تا به امروز آپدیت دریافت کرده اند و فعلا این آپدیت ها ادامه دارد.

توضیحات بازی

ماینکرافت یک بازی سه بعدی با گرافیک نه چندان بالا ولی جذاب و پیکسلی. در این بازی می توانید خانه و ساختمان و شهر خودتون رو بسازید یا می تونید سازه هایی که دوست دارید بسازید مثل مجسمه های قطار و… این بازی هدف خاصی ندارد و بازی به اصطلاح اوپن ورد است یعنی بازیکن به طور آزادانه بازی کند. بازی در دو حالت مختلف وجود دارد بازی حالت سوروایول ( بقا) یا کراتیو (خلاق) در ادامه به صورت جداگانه توضیح خواهیم داد

ماینکرافت

حالت سوروایول (بقا)

در این حالت به صورت ناهمواری و سه بعدی است و چیز هایی که برای ساخت یک خانه یا سازیه باید در دنیایی که به وجود امدید باید دنبال خاک،سنگ،آب،ماسه،گدازه و … این عناصری که نام بردیم رو به حالت مکعبی می توانید بیابید و جمع آوری کنید و می توانید با روی هم چیدن این عناصر خانه یا سازه خود را کامل کنید. مپ بزرگ و بینهایت ماینکرافت قسمت های مختلفی دارد از جمله جنگل،صحرا،دریا،کوهستان،برفی،غار و … در این حالت شما جون دارید و اگر از ارتفاع بالا بپرید و یا تغذیه نخورید دمیج میخورید یا همون جونتون کم میشه. سیستم زمانی چرخه ی شب و روز در بازی شب روز 20 دقیقه است.

حالت کراتیو (خلاق)

در حالت کراتیو همه چیز برای ساختن یک خانه برای شما فراهم است و لازم به جمع آوری انها نیست شما دراین حالت میتوانید مکعب های رنگی و … به راحتی دسترسی داشته باشید و مثل حالت قبلی لازم به تغذیه نیست و اگر از ارتفاع بیافتید دمیجی نمیخورد . در این حالت میتونید پرواز کنید و ساختمان های بلند رو به راحتی بسازید و تکمیل کنید.

شخصیت هایی که در بازی وجود دارند

موجوداتی همراه شما در بازی وجود دارند حیوانات و یا دشمن های شما یا شخصیت هایی مثل ویلیجر هاکه در ادامه در موردش صحبت میکنیم.

حیوانات: حیواناتی مثل گوسفند گاو و مرغ در بازی وجود دارد که شما می تونید از آنها نگه داری کنید و مثلا از پشم گوسفند ها استفاده کنید و یا میتونید برای تغذیه خود در بازی استفاده کنید.

دشمن ها:عنکبوت اسکلت و زامبی در بازی دشمن شما هستد و در بازی به شما اسیب و ضرر می زنند مثلا به شما دمیج وارد میکنند یا قطعات خانه شما رو می دزدند البته این حالت در حالت سوروایول (بقا) وجود دارد در حالت کراتیو(خلاق) این موارد وجود ندارد ولی در حالت بقا شما باید تلاش کنید انها را نابود کنید با شمشیر یا سلاح های دیگری که در ابزی وجود دارد.

ویلیجر های: ویلیجر ها هم در حالت بقا وجود داره که همان روستایی ها هستند که می تونید با انها خرید و فروش انجام بدید مثلا به  آنها مقداری سنگ میدهد و در ازای آن تخت خواب دریافت میکنید و…

ماینکرافت

قابلیت های دیگر بازی

موسیقی و صدا گذاری با کیفیت و جذاب در بازی

گیم پلی جذاب و متفاوت

بازی تکی و گروهی به صورت اناین و از راه دور

 

خب بهع پایان این مقاله رسیدیم امیدوارم این مقاله براتون مفید بوده باشه و بقیه مقاله های ما رو هم دنبال کنید .