جستجو
لوسیل

نام لوسیل از کجا آمد؟

لوسیل سیتی نام شهری تازه احداث شده در کشور قطر است که در 23 کیلومتری مرکز شهر دوحه در قسمت جنوبی شهرداری الضاعین واقع شده است. قرار هست که طبق برنامه ریزی های قطر قرار است امکانات زیادی به ایت شهر اضافه بشه از جمله زمین های بزرگ گلف پیست ماشین هتل های مجلل امکانات تفریحی و رفاهی دیگر…

ورزشگاه لوسیل در جام جهانی 2022 قطر میزبان افتتاحیه و اختتامیه جام جهانی بود که در مرحله نهایی ظرفیت باشگاه پر شد.

این شهر بزرگ تفریحی با مدیریت دو شرکت بزرگ پارسونز و دورش-گروپ انجام می شود. شهر لوسیل از استاندارد های جهانی برخوردار است و با حساسیت بالایی  این شهر در حال احداث هست.

معنی اسم لوسیل به نام گلی کمیاب در کشور قطر است و همچنین نام قلعه ای در نزدیکی این شهر.

ورزش

ورزشگاه ملی لوسیل با ظرفیت ۸۸٬۹۶۶ نفر، میزبان فینال جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ که بین دو تیم آرژانتین و فرانسه انجام شده بود، بود. طراحی این استادیوم از کاسه خرما الهام گرفته شده‌است. ورزشگاه لوسیل آرنا یکی دیگر از مکان‌های ورزشی این شهر است که میزبان مسابقات قهرمانی هندبال مردان جهان در سال ۲۰۱۵ بود. پیست بین‌المللی لوسیل که از سال ۲۰۰۴ هر سال میزبان مسابقات جایزه بزرگ موتور سیکلت قطر است، درست در خارج از شهر قرار دارد. همچنین در نوامبر سال ۲۰۲۱، این پیست میزبان مسابقات جایزه بزرگ فرمول ۱ قطر بود. این پیست مجهز و بزرگ در سال ۲۰۰۴ تأسیس شده و دارای ۸۰۰۰ نفر ظرفیت می‌باشد.

مسکن در قطر _لوسیل

لوسیل پس از تکمیل کامل، ۲۵۰۰۰۰ ساکن را در خود جای خواهد داد. در تحولات آینده این ظرفیت به‌طور بالقوه به ۴۵۰۰۰۰ تا ۵۰۰۰۰۰ نفر افزایش خواهد یافت. در حال حاضر ۲۲ هتل ۵ ستاره بین‌المللی در این شهر فعال یا در حال ساخت هستند که کاتارا هاستیپتالی بزرگ‌ترین تأمین کننده امکانات رفاهی و گردشگری برای مسافران است. ارکیه، واترفرانت و فاکس هیلز نام سه منطقه مسکونی تازه ساخت و پیشرفته لوسیل می‌باشد. النفل و الخزاما نیز شامل زمین‌هایی برای ساخت ویلا برای خانواده‌های قطری است. تجربه ای انحصاری از فضاهای باز و مناظر دیدنی و طبیعی را فراهم می‌کند. شهر هوشمند یاسمین که با ۱۸۰۰۰ نفر در حال تکمیل است، به عنوان یک منطقه مسکونی نوآورانه و اختصاصی طراحی شده‌است که از انواع ساختمان‌های مسکونی و امکانات مرتبط از جمله آموزش و مهمان نوازی تشکیل شده‌است. این یک منطقه آموزشی هماهنگ و یکپارچه خواهد بود که زندگی انحصاری، سرگرمی‌ها و فضاهای کاری برجسته، و فضاهای سبز دلپذیر را ترکیب می‌کند و بهترین سبک زندگی ممکن را برای ساکنان تضمین می‌کند، همچنین از موقعیت ایده‌آل در لوسیل بهره می‌برد. هوزوم دیگر پروژه جدید و برجسته، واقع در حاشیه شمالی شهر لوسیل، به عنوان یک منطقه اجتماعی مسکونی کم‌تراکم برنامه‌ریزی شده‌است. این پروژه در مساحتی بالغ بر ۲۱۴۷۷۳۳ متر مربع، ۲۸۸۳ ویلا مسکونی مدرن را در خود جای می‌دهد که ابعادی بین ۴۰۰ تا ۸۰۰ متر مربع دارند و جامعه‌ای یکپارچه را برای زندگی خانوادگی در محیطی امن و آرام تشکیل می‌دهند. سیف دیگر منطقه لوکس لوسیل است که به عنوان مکانی آرام و دور از مرکز شهر تعریف شده و درون آن، محل زندگی مجلل در بهترین حالت خود است. این مرکز که به عنوان منطقه لوکس ساحلی ایجاد شده با کاربری مختلط شامل ۶۰۰۰۰۰ متر مربع تجاری، اداری، خرده فروشی، هتل، خانه و همچنین به عنوان مقصد مرکز تفریحی، غذاخوری و فرهنگی می‌باشد.[۲]

لوسیل

مراکز خرید

پلاس وندوم یا وندوم مال قطر، نام مرکز خرید یک میلیون متر مربعی است که در شهر لوسیل در قطر ساخته شده‌است. در ساخت یکی از تالارهای گنبددار این مرکز خرید از «قصر بزرگ» در پاریس، پایتخت فرانسه الهام گرفته شده‌است. این مرکز دارای دو هتل لوکس پنج ستاره، یک مرکز خرید با بیش از ۶۰۰ فروشگاه مختلف خرده‌فروشی لوکس و مجلل است که توسط طراحان برتر طراحی شده‌است، همچنین یک مرکز سرگرمی نیز در آن وجود دارد.

سیستم خنک‌کننده

سیستم خنک‌کننده منطقه لوسیل که توسط شرکت مرافق قطر طراحی و ارائه شده، سالانه ۶۵ میلیون تن CO2 صرفه جویی می‌کند. پس از تکمیل، این سیستم به حدود ۱۰۰۰ ساختمان از طریق ۱۷۵ کیلومتر (تأمین و برگشت) لوله‌کشی زیرزمینی از چهار کارخانه خنک‌کننده خدمات رسانی خواهد کرد. این سیستم شامل آب سرد در لوله‌هایی است که از طریق تونل زیرزمینی در منطقه مارینا و از طریق یک شبکه گسترده در سراسر شهر لوسیل به هر منطقه تغذیه می‌شود. یک مرکز کنترل مرکزی مسئول عملیات، مدیریت و نگهداری سیستم خنک‌کننده و همچنین دستیابی به موارد کاهش مصرف برق کلی پروژه، کاهش اثرات منفی بر محیط زیست، تأمین منابع مالی و افزایش تولید و طراحی و خدمات بهتر، زیبایی‌شناسی و افزایش سطح راحتی است.

ارتباطات

لوسیل به عنوان قلب هوشمند آینده معرفی شده‌است. لوسیل بر اساس شبکه به هم پیوسته و تکامل زیرساخت‌ها برای معرفی نمادی از یک شهر پایدار در آینده را ارائه می‌دهد. طرح جامع شهر همه امکانات شهری را در هر منطقه یکپارچه می‌کند تا مسافت سفر برای زندگی اجتماعی و خدمات را کاهش دهد. زیرساخت یکپارچه ICT (فناوری اطلاعات و ارتباطات)، از جمله Wi-Fi در سطح شهر و شبکه فیبر نوری، ستون فقرات بلندپروازی گسترده‌تر ارتباطات شهر لوسیل است که به بهبود زندگی و توانمندسازی مشاغل از طریق خدمات کارآمد و پایدار کمک می‌کند. ساختمان‌های تجاری و مسکونی در سراسر شهر برای اتوماسیون کامل مجهز شده‌اند.