جستجو
تویوتا

تویوتا

تویوتا یکی از بزرگترین شرکت های خودروسازی جهان است که مثل سوزوکی و هوندا در کشور ژاپن واقع شده این شرکت که تویوتا بزرگترین شرکت ژاپنی و در جهان بعد از فولکس واگن دومین شرکت خودرو سازی جهان است. ماشین های معروف این کمپانی ماشین هایی مثل : کمری ، لندکروز ، هایلوکس ، chr  و … که در ادامه بیشتر به آنها اشاره خواهیم داشت.

آمار تولیدات این کمپانی فوق العاده شگفت انگیز است. این کمپانی از 2012 حدودا سالیانه بیش از 10 میلیون خودرو تولید میکرد که این عدد هوش از سر آدم میپرونه.

این کمپانی در فروش و بازریابی خود هم موفق ظاهر شده و برای همین دومین غول خودرو سازی در جهان است . این کمپانی بزرگ رکورد خود را در کنار شرکت لکسوس که زیر مجموعه ای از شرکت تویوتا است 15 میلیون اعلام کرده است.

پریوس پر قدرت ترین و موفق ترین ماشین هیبریدی این شرکت است که بیش از 6 میلیون فروش داشته این خودرو.

سر گذشت کمپانی

کیچیرو تویودا کسی بود که در سال 1937 ایت برند محبوب رو تاسیس کرد و در واقع کسب و کار پدرش را که در اول مانند سوزوکی در زمینه با فندگی فعالیت داشته حال به یک شرکت خودروسازی تبدیل شده . اولین ماشین هایی که در این شرکت به تولید رسیدند یک خودرو سواری به نام A1  و یک ماشین سنگین با نام G1  که پس از گذشت یک سال تولید مدل AA به پایان رسید.

دولت ژاپن با ممنوع کردن واردات خودرو از کمپانی هایی مثل غورد و شورلت ، کمپانی را بیشتر تشویق کرد. همچنان شرکت تویوتا در زمینه بافندگی غعالیت خود را دارد.

در دوران جنگ جهانی دوم این کمپانی از ارتش حمایت میکرد ولی به دلیل بودجه کم و شرایط نامساعد جنگ باعث شده بودتا خودرو ها و کامیون ها رو تا حد امکان ساده طراحی کنند در حالی که مثلا کامیون ها فقط یک چراغ جلو داشتند. پس از پایان جنگ جهانی کارخانه تویوتا توسط متحدین بمب بارن شد .

 

تویوتا

مدل های برگزیده و موفق

تویوتا استوت 1946

تویوتا

لقب این ماشین پر طرفدار قلب و روح تویوتا است از اینجا به بعد کمپانی جون تازه ای گرفت و شروع به رشد ناگهانی کرد اولین پیکاپی بود که در آمریکا به فروش می رسید.

لندکروز 1960 fj40

تویوتا

این خودور مدل fj40 هیولای این کمپانی شناخته می شود و بار دیگر مدل های دیگر را به دوش می کشد

این خودرو بیست سال در بازار حضور داشت

2000 gt

تویوتا

این مدل زیبا یک موتور شش سیلندر تنفس طبیعی داشت که در فیلم جیمز باند هم ایفای نقش داشته این محصول نماد خودروی کلاسیک ژاپن است به نظر دسته ای بهترین محصول تاریخ کمپانی محسوب می شود.