جستجو
بیل گیتس

بیل گیتس کیست؟

بیل گیتس یکی از تاثیر گذارترین مدیران دنیای فناوری در جهان است او با تاسیس شرکت مایکروسافت و عرضه محصولات پرطرفدار به یکی از ثروتمند ترین آدم های جهان تبدیل شد. نام کامل بیل گیتس ویلیام هنری بیل گیتس است که در ادامه بیشتر با او آشنا خواهیم شد.

بیوگرافی بیل گیتس

بیل گیتس در 28 اکتبر 1955 به دنیا امد و در کنار خواهران خود در سیاتل واشینگتن دیسی بزرگ شد. او در خوانواده ای به دنیا آمد که از قدیم پدرش و پدربزرگش تاجران بزرگی بودند و پدرش هم وکیل دادگستری و یکی از سر شناسان شهر سیاتل بود مادرش هم نیز معلم و اعضای هئت مدیره یونایتد وی بود. او در مدرسه لیک ساید شروع به درس خواندن و تحصیل کرد. سپس به علاقه ی خود در نرم افزار پی برد او برنامه نویسی رو در سن 13 سالگی شروع کرد و در همین جا بود که اولین هسته مایکروسافت شکل گرفت. در بهار سال 1968 تصمیم گرفت تا همکلاسی های خود را با پدیده ای به نام کامپیوتر آشنا کند.

کامپیوتر در آن زمان بزرگتر و گرانتر از این بود که مدرسه بتواند یک کامپیوتر خریداری کند مدرسه صندوقی را برپا کر تا برای اجاره ی یک ساله کامپیوتر پولی جمع آوری کند.

بیل گیتس همراه با سه دوست دیگرش در کار به یکدیگر کمک میکردند و همچنین به یادگیری زبان های برنامه نویسی مختلف پرداختند آنها نمیدانستند که قرار است در آینده چه اتفاقاتی حیرت انگیزی را رقم بزنند حال آنها صاحبان و بزرگترین برنامه نویسان مایکروسافت یا حتی جهان هستند.

نقطه مشترک این دوستان این بود که هدف های بزرگی داشتند و بسیار به کاری که میکردند علاقه و ایمان داشتند و این سبب شد تا اینکه امروز شرکت مایکروسافت رو خلق کنند.

مایکروسافت

در سال 1976 بیل گیتس با خانواده مشورت میکند تا از دانشگاه بیرون بیاید و روی مایکروسافت و برنامه نویسی تمرکز بیشترس داشته باشد تا بتواند سریع تر به هدف خود برسد. او همراه پل الن تصمیم گرفتند تا اولین دفتر خود را راهاندازی کنند. این دو دوست دفتر کار خود را در آلبوکرکی تاسیس کردند و بعد از مدتی شرکت خود را به ثبت رسمی رساندند.

مایکروسافت روز به روز در حال پیشرفت بود و هر روز کارمندان بیشتری به این شرکت اضافه می شدند.

مایکروسافت در همان سال اول 40 کارمند داشت و در سال های اول به در آمد 2.4 میلیون دلار رسید که این عدد واقعا شگفت انگیزه.

اتفاقات جالب

1_خانه بیل گیتس یکی از گرانترین خانه های جهان است که منظره ای رو به دریاچه واشنگتن دارد که طبق برآوری که شده است 125 میلیون دلار قیمت این خانه هست. او سالانه 1 میلیون دلار مالیات این خانه را میپردازد که واقعا همچین هزینه ای برای او نا چیز است.

2_ در سال 2004 ایمیل بیل گیتس به طور گسترده ای پخش شد در حالی که در آن سال 4 میلیون ایمیل دریافت کرده بوده است. اکثر آنها هرزنامه بوده و تعداد زیادی هم پیشنهادی برای پولدار شدن که به گفته بیل گیتس این ایمیل ها اگر آزار دهنده نباشند حداقل خنده دار است.

 

3_جنیفرکاترین گیتس (به انگلیسی: Melinda French Gates)، روری جان گیتس و فیبی ادل گیتس؛ فرزندان بیل گیتس حق نداشتند تا 14 سالگی طعم داشتن موبایل را بچشند. بیل گیتس 61 ساله در مصاحبه های خود می گوید که فرزندانش حق نداشتند تا قبل از 14 سالگی موبایل داشته باشند، موسس میلیاردر مایکروسافت همچنین حق استفاده از موبایل درسر میز غذا را سلب کرده است. ثروتمندترین مرد جهان با 67 میلیارد دلار ثروت گفت فرزندان من برای تماشای تلویزیون در پایان شب نیز محدودیت داشتند تا زودتر به رختخواب بروند و این قوانین به نفع فرزندانم بوده است.